Chci na fyzio

Chci na fyzio

Chci na FYZIO

,,Kde studovat fyzioterapii v České republice?''

,,Od studentů/absolventů pro studenty.“

Zdravíme každého uchazeče o studium fyzioterapie, který zavítá do této sekce. Tento projekt jsme pro tebe vytvořili, abychom ti usnadnili výběr své budoucí fakulty (v České republice), kde potenciálně lze fyzioterapii studovat. Vytáhli jsme ty nejpodstatnější informace týkající se každé fakulty, a vytvořili jejich přehledné medailonky. Informace plánujeme neustále aktualizovat, aby jsi byl(a) neustále v obraze. Sekce se neustále upgraduje, vč. zpracovaných fakult.

Specifika studia fyzioterapie v České republice:

Studium fyzioterapie je výjimečné formou studia, kdy studenti se učí nejen formou teorie – kterou do vás po vaši dobu studia vyloženě „natřískají“ mraky – ale i samotné praxe. Ta probíhá buďto ve škole, kde se učíte praktické věci na svých spolužácích, nebo ve zdravotnických zařízeních, se kterými má vaše škola uzavřenou smlouvu. Tímto je studium fyzioterapie jedno z nejkrásnějších, které můžete mít, ale velkým záporem k tomu jsou neproplacené stovky hodin, které jste povinni strávit v nemocnicích, ambulancích, lázních a to včetně letních i zimních prázdnin. Tato skutečnost by vás zajisté od studia tohoto oboru neměla odradit. It´s what it is.

Proč studium fyzioterapie? Jedinečné a nezapomenutelné!

„Když se ohlédnu nazpět, říkám si, že to byla celkem jízda! 4 nezapomenutelné roky (3+1 rok jako gap year) – teda ještě jsem to upřímně ani nedodělal, ale that´s not the point, který bych ti rád vzkázal. Studium fyzioterapie je nevyslovitelně jedinečné, napínající, sebenaplňující i obrovsky seberozvíjející, o poznávání neuvěřitelně velkého množství různých lidí, okouzlující, o učení empatie k druhým, o zodpovědnosti, o překonávání sebe sama, ale i velice náročné, často dosti vyčerpávající i frustrující… Studium fyzioterapie je tak trochu starter pack tvé celoživotní cesty, na kterou se vydáš posléze, až skončíš na vysoké. Pamatuj, že ukončením studia to teprve všechno začíná! Avšak! Aby měl člověk na čem stavět, je dobré mít co možno nejlepší základy, a proto jsme pro tebe vytvořili tuto sekci, aby jsi se sám/sama rozhodl(a), co pro tebe bude asi nejlepší volbou. Co je však na tomto oboru krásné – a to je i důvod, proč je dobré mít na paměti, že pouze a jenom o škole a titulu to vskutku není – je to, že „tím nejlepším fyzioterapeutem“ může být opravdu každý. Je tím ten, kdo si věří, kdo je ochotný tady být pro druhé, kdo má tendenci se neustále rozvíjet a posouvat své hranice znalostí a zkušeností na další level. Tak co? Jsi si tedy jistý(á), že se opravdu na tuto cestu chceš vydat? Snad ti tato sekce bude nápomocná.“ 💙

Jonáš za FyzioBrand.

Číst více

Přehled fakult, kde lze studovat fyzioterapii v České republice

Seznam zpracovaných fakult

* Zpracované informace se týkají bakalářské formy studia

Využíváme soubory cookies, abychom vám byli schopni nabídnout co možno nejlepších služeb. Nesouhlasíte-li s tím, žádáme vás, abyste opustili tento web.