Bylo rozhodnutí jít studovat na FSPS ta správná volba?

FSPS pro mě ze začátku rozhodování, kam půjdu na vysokou, rozhodně nebyla fakultou #1. Rychle se jí ale stala. Jsem doteď vůbec spokojený se svou volbou?

O studiu fyzioterapie na FSPS jsem se dozvěděl tak trochu náhodou a ze začátku to nebyla rozhodně fakulta #1, kam jsem se chtěl dostat.

Celkem rychle se jí ale stala! Bylo to doopravdy tak skvělé rozhodnutí a je něco, co bych rád věděl, než jsem tam nastoupil?!

Fyzioterapie na FSPS není, dle mého názoru, natolik dlouho, aby měla tak dobré jméno jako má třeba na Karlovce nebo v Olomouci. Přijde mi, že se to však dost rychle mění, protože zájem studovat fyzio na sportovce roste a roste. Není se čemu divit!

Prvně jsem měl v plánu jít na lékařskou buď do Brna, anebo na 2. lékařskou do Prahy, ale po dni otevřených dveří se mé plány změnily.

Tenkrát mě zaujala prezentace, mám takový dojem od Zuzky Kršákové (nejsem si ale vůbec jistý :D), kdy mě v několik minutách dokázala zaujmout natolik, že studium jinde než na FSPS, jsme si nedokázal představit.

Je to trochu absurdní, protože před tím jsem to bral jako takovou záchranu.

(Nechce se mi moc odbočovat od tématu, ale rád bych vysvětlit, proč jsme bral FSPS ,,jako takovou záchranu‘‘, když dostat se tam je poměrně těžké… přečetl jsem si totiž špatný řádek. 😀

5 důvodů, proč studium na sportovce doporučuji všemi deseti.

#1 Skvělá atmoška

Znáte snad nějakého sportovce, který se chová jako nějaký ,,bručoun‘‘ nebo který jen hýří negativismem? Já teda moc ne a jelikož na fakultě jsou skoro jen samí sportovci, anebo lidi s kladným vztahem ke sportu, pozitivní a přátelská nálada vládne na každém kroku!

#2 Znáte snad ,,topovější‘‘ kampus?

Jeden z hlavních důvodů, proč jsem chtěl do Bohunic, byl samotný kampus, který vypadá TOP už jen na první pohled! Nepřipomíná vám nějakou vesmírnou základnu? Mě totiž jo. 😀 A uvnitř to vypadá taky skvěle. Jo a taková knihovna? Lepší gauče na veget nenajdete!

#3 Suproví vyučující

Nemůžu teda posoudit, jací jsou učitelé na jiných školách nebo ostatních oborech, ale naši jsou suproví… možná až na pár výjimek, ale ty jsou přece vždycky. 😀 Skvělé je to, že nejste pro ně pouhé číslo. Znají vás jménem a od toho se odráží i styl výuky, kdy naučit vás něco je doopravdy ten hlavní důvod, proč to dělají.

A taky se mi ještě nikdy nestalo, že by mě vyučující poslal od sebe pryč s prázdnou, ať si daný problém vyřeším sám, nebo že na mě nemá čas.

#4 Samotné Brno

Jakože upřímně nikdy jsem nečekal, že studium v Brně bude taková pecka! Než jsem nastoupil na fakultu, byl jsem v Brně možná jednou, dvakrát, moc ne, takže jsem ani nevěděl, co mám čekat. Realita mě mile překvapila.

Brno jsem si totiž za poslední rok a půl zamiloval. Sice je poměrně malé, zato plné studentů, kteří sem přináší neskutečnou energii!

#5 Bez správného kolektivu by to nešlo!

Pokud kolem sebe nemáte lidi, kteří vás někam posouvají a v případě nouze nenechají spadnout na zem, není to ono. Já naštěstí takové lidi kolem sebe mám a studium bez nich bych si už nedokázal představit!

Jsou vůbec nějaká negativa?

Jelikož si udržuji poměrně dost pozitivní nadhled, nevidím na naší fakultě nebo výuce tolik negativit.

Rozhodně nemám důvod si stěžovat, že to je těžký, že toho je hodně a já nevím, co ještě… upřímně, mně by to jinak ani nebavilo. 😀

Jediná asi věc, co mi trochu vadí, že máme strašně moc předmětů v jednom semestru.

Tak například tenhle třetí semestr máme 18 předmětů a od pondělí do čtvrtka končíme kolem půl osmé, což mi přijde hrozně neefektivní. Těžko to ale půjde změnit.

Možná je důvodem také to, že (prý) máme jak bakaláře, tak i částečně magistra.. ,,ale to jedna paní povídala.“ 😀 Nevím, třeba se to od nynější nové akreditace změnilo. To už nás však nepostihne, takže neřeším..

Existuje nějaká věc, co bych rád věděl, než jsem nastoupil na Fakultu sportovních studií?

Jelikož to budou za chvíli už 2 roky, co jsem se rozhodoval, kam půjdu na vysokou, vůbec si nepamatuji, co jsem tenkrát shledával jako ,,ne moc detailně rozepsané‘‘, co se týče ke studiu na sportovce.

Snad asi to, že jsem si nedokázal zcela představit, jak studium fyzioterapie na fakultě vypadá, protože na stránkách máte pár vět o fyziu a to je tak všechno. K tomu bych ale rád napsal jeden celý článek, takže to vám popíšu později. J  

Abych to nějak uzavřel...

jít studovat na FSPS byla jedna z těch nejlepších voleb v mém životě. Nikdy tohoto rozhodnutí nebudu litovat. Jsem vděčný za to, že tam můžu být. A mít možnost si vybrat znovu? Neměnil bych!  

Věřím, že ostatní vysoké školy jsou taky super. Zázemí, které nám fakulta poskytuje, je dle mého názoru TOP, ale třeba to mají jinde i lepší. Nevím, nedivil bych se. Na tom však vůbec nesejde.

V konečné fázi totiž nezáleží ani tak na fakultě, jako spíš na lidech okolo a také hlavně na vás, jak se ke studiu postavíte.

Berte to tak, že vysoká vám poskytne akorát tak nástroje ke studiu, anebo ukáže nějakou cestu, kterou se vydat. Je však už jen na vás samotných, jak příležitostí, které se vám naskytnou, využijete ve svůj prospěch. Proto říkám, nebuďte zabednění! 😀

Jo a tohle není rozhodně nějaká placená reklama! … kéž by 😀 Jen prostě pohled studenta fyzioterapie, který si studium na své fakultě užívá a chce vzkázat ostatním, že jít studovat na FSPS, není rozhodně špatná volba!

Pokud máte jakýkoli dotaz nebo byste chtěli s něčím poradit, neváhejte mě kontaktovat na instagramu. Budu rád za jakoukoli zpětnou vazbu. 😉

Jonys

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme soubory cookies, abychom vám byli schopni nabídnout co možno nejlepších služeb. Nesouhlasíte-li s tím, žádáme vás, abyste opustili tento web.