Rehabilitační centrum

Kathmandu

<OTEVŘENO>

Rehabilitační centrum

Minimální doba pobytu: 3 týdny

Cena od 550 €

Minimální doporučené vzdělání: 2. ročník (Bc.)

„Jedinečný program nacházející se v zemi plné kontrastů, milých lidí , krásné kultury a vysněnou destinací mnoha cestovatelů. „

.

Tento program probíhá v lokálním rehabilitačním centru v Káthmándú, ve kterém budete spolupracovat navzájem s přítomnými sestrami, terapeuty a doktory. Určeno všem studentům s ukončeným 2. ročníkem bakalářského studia a výše.

.

Program je především navržen tak, že vám je přidělen „supervisor“, kterého sledujete, zkoušíte si různé věci na jeho podnět, a který se vám také snaží předat své „know-how“ z jeho celoživotní praxe.

.

První týden je stážistovi představena nepálská kultura, „jak to v ní chodí, co si může dovolit a co ne“. Jsou mu také předány základy jazyka a základní orientační body. Místní koordinátor mu ukáže město a „tipy a triky“, aby se dokázal v Nepalu pohybovat.

Program je určený pro studenty s ukončeným 2. ročníkem bakalářského studia až po pracující fyzioterapeuty. Předešlá zkušenost je samozřejmě výhodou („čím více, tím lépe“). Zkušení terapeuti dostanou své pacienty a dále s nimi mohou pracovat podle svých možností a znalostí za pomoci dostupných možností. Studenti, kteří si tolik nevěří, mohou požádat o „supervisora“, kterého budou pozorovat, případně mu asistovat. Vše záleží na individuální domluvě

.

Od všech účastníků se předpokládá „týmová práce“, jelikož v centru jsou přítomní další terapeuti, doktoři a sestry, se kterými budete muset komunikovat a navzájem si pomáhat. Navíc v centru mohou být přítomní další stážisté z celého světa.

Pracovní doba je od pondělí do pátku a může se lišit v závislosti na aktuální situaci. Během této doby budete pracovat společně s dalšími sestrami a terapeuty. Většinou se pracuje od 8:00 do 15:00. Vše však záleží na individuální domluvě.

.

Ve volném čase můžete objevovat krásy Kathmandu dle vlastního uvážení společně s dalšími stážisty ze světa, kteří se tam budou zrovna nacházet.

Ubytováni budete u místního koordinátora v místnostech vybavených sprchou, záchodem a uloženým prostorem pro vaše věci. Ubytování také disponuje prostory pro scházení se s dalšími stážisty, kteří jsou u koordinátora přítomní. (Jezdí tam dobrovolníci z celého světa, ale samozřejmě záleží na situaci a konkrétním datu. V létě jich tam bývá více.)

.

Wi-fi přítomná, bez poplatků

.

Co se týče stravování, v ceně programu máte zajištěnou snídaní, oběd, večeři v průběhu týdne a o víkendu snídani a večeři. 

Na tento program je možné využít studentských grantů nabízených univerzitami, avšak musíte si jej zařídit sami. Rádi vám zařídíme konkrétní informace, popřípadě vyplníme training agreementy s potřebnými podpisy. 

.

Je zde také možnost využít programu jako „odborné praxe“, kteří musí studenti plnit v průběhu svého studia.

 • stáž pod vedením supervisora
 • garance anglicky mluvící osoby na místě
 • pomoc se zařízením veškerých věcí před cestou, vč. grantů
 • uvítání + pick-up na letišti
 • týdenní sekce, kdy je vyhodnocován váš „progress“
 • ubytování poblíž probíhající stáže
 • garance 25+ pracovních hodin týdně
 • nahlédnutí do pravé nepálské kultury, včetně buddhismu
 • strava 2-3x denně
 • 24/7 místní podpora
 • nezapomenutelná zkušenost 😉

Fotky ze stáže:

Země programu

Nepal

Počet obyvatel: 28 mil.

Národní jazyk: Nepálština (+ anglicky hovořící)

Nepal – vysněná destinace spousty cestovatelů. Jedna z hlavních příček „to go“ listu snad každého velkého i malého horolezce. Země tisíce kontrastů, bohaté kultury, milých lidí a neposkvrněnou přírodou moderními výdobytky. Země, „kde se kolikrát zastavil čas a jakoby si plynul svým proudem.“ Země, která je rodištěm Buddhy…

Nepal je neskutečně krásnou zemí, kterou celoročně vyhledávají statisíce turistů, aby poznali její krásy na vlastní kůži. Strava a ubytování je v Nepálu velice laciné, jelikož se jedná o zemi velice chudou.

Co se týče bezpečnosti, je Nepál obecně bezpečnou zemí, avšak samozřejmě jako všude platí pravidlo „řídit se zdravým rozumem“.

Do Nepalu, stejně jako na Sri Lanku, není povinné žádné očkování, avšak vzhledem k horším hygienickým podmínkám a také kvůli tomu, že budete pracovat s lidmi, je nutné mít alespoň očkování proti žloutence typu B (žloutenka typu A je výhodou, není však povinnou, ani nutnou. Konečné fázi se jedná o vaše zdraví). Dále doporučujeme se nechat očkovat proti břišnímu tyfu.

Město pobytu

Kathmandu

Starověké královské město s historií přes dva a půl tisíce starou, obklopené horami a v dálce tyčícími se Himalájemi, nabité nejen nepřeberným množstvím starobylých chrámů, ale i tradic a bohatou kulturou. Káthmándú se nachází ve stejnojmenném údolí, kde sídlí další 2 královská města – Patan a Bhaktapur – a jeho poloha činí 1400 m.n.m. V jeho centru se nachází jedny z nejznámějších památek UNESCA na světe, například „opičí chrám“ Swayambhunath. Při procházce městem narážíte na spoustu krásných kontrastů, milých lidí a jedinečnou atmosféru.

Káthmándú je jedním z nejbohatších starobylých měst na světe, co se samotné kultury a s ní spojených památek týče. Swayambhunath – nejstarší buddhistická stupa na světě, Boudhanath – nejsvatější budhistický chrám, slavná čtvrť Thamel, náměstí Durbar se starými palácemi a chrámy. 

.

Ideální doba pro návštevu města je od října do dubna, v léte tam jsou období dešťu.

Co podniknout v okolí Káthmándú? Uffff… Toho teda je!

 • Káthmándú je výchozím bodem do základního tábora Everestu
 • … anebo výchozím bodem na trek okolo Annapuren 
 • Město je obklopeno 4 horami – Shivapuri, Phulchowki, Nagarjun a Chandragiri – takže neomezené příležitosti pro treky.
 • Nebo co se zkusit víc ponořit do buddhismus a zavítat do bezpočetného množství chrámů?

Okolo Káthmándú je toho vskutku hodně, co podniknout, a záleží pouze na tvých preferencích a možnostech.

(Nezávazný) formulář k vyplnění.

Nejprodávanější

PODZIM 2021

FyzioKolekce Cestovatel

„Pro všechny nadšené cestovatele s duší fyzioterapeuta v sobě.“

"Sleva 10% pro studenty."

Tak ty jsi studentem? Neboj, je nám to hned jasné! Peněz není při studiu nikdy nazbyt, a proto bychom ti rádi nabídli naši 10% slevu na veškeré produkty FyzioBrandu. Lze ji uplatnit pouze 2x do roka a platí pouze na první dva produkty od každé FyzioKolekce.

Jak slevu uplatnit? 1. Zaregistruj se -> 2. napiš nám mail, vč. přiložené foto ISICu… a teď už jen čekej, až ti napíšeme, že můžeš čerpat našich slev.

Poslední úpravy: 23 ledna, 2022

Mám dotaz, chci se přihlásit...

Fyzio na cestách

Jedná se o nezávaznou poptávku, zasláním zprávy se ničemu nezavazujete.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Myslím to vážně!

(Nezávazný) formulář k vyplnění. Je-li v destinaci místo, je následně nutné zaplatit registrační poplatek pro potvrzení termínu.

Využíváme soubory cookies, abychom vám byli schopni nabídnout co možno nejlepších služeb. Nesouhlasíte-li s tím, žádáme vás, abyste opustili tento web.

Zráva přijata!

Děkujeme za projevený zájem.

… ozveme se, jakmile to bude možné. Tým FyzioBrandu. 💙