Fyzio na cestách

Doplňující informace

Verča byla společně s Pájou (odkaz na článek) na Sri Lance v terapeutickém centru v Galle po dobu 2 týdnů. Ze stáže se vrátily nadšené a plné nezapomenutelných vzpomínek.

Leden-Únor 2022

„Vítání pacientů s úsměvy na tvářích a nadšení do cvičení je to, co si chci pamatovat.“

Verča, 2. roč. (Leden-Únor, 2022)

14 února, 2022

Sri Lanka má tolik co nabídnout!

Nespočet krásných míst, tradic, kulturních zážitků, zvířat… Co pro mě však znamenalo nejvíc, bylo poznání nových lidí a způsobu jejich přemýšlení. Práce v odlišných podmínkách a s nedostatečnými prostředky mě mnohdy donutila o terapiích přemýšlet úplně jinak. Neexistuje jeden postup, který jde aplikovat na konkrétní diagnózu. Pracovat s každým individuálně, snažit se ho namotivovat a najít cestu, která bude právě pro něho ta nejlepší. To je to, co se mi na práci fyzioterapeuta nejvíce líbí. A myslím si, že právě zde byla jedinečná příležitost si to znovu uvědomit.

Radost pacientů nejen z jejich osobních výsledků, kterých dosahují, ale zároveň z průběhu terapií mě neskutečně naplňovala. Na Sri Lance nemívají pacienti dostatečnou rehabilitační péči. Dostane se jí jen málo komu a ještě většinou v nedostatečné míře. Možná proto si pacienti a jejich rodiny terapií tolik váží a i když je to občas těžké, snaží se dávat do nich své maximum. Úsměvy na tvářích pak vždycky potěší i nás.

Občas stačí tak málo. Když se snažíte předat to nejlepší, co zvládnete, je pak obrovskou odměnou právě vděk, který od místních přichází. Vítání pacientů s úsměvy na tvářích a nadšení do cvičení je to, co si chci pamatovat

Co bych si vážně moc ráda odnesla jako svoji osobní zkušenost je zlaté pravidlo NESTRESOVAT SE. Místní to dohnali do extrému. Když dorazíte do 24 hodin od domluveného času schůzky, tak jste přišli včas. 😀 Tohle už je tedy trochu moc, ale minimálně si odsud odvážím pocit, že všechny situace mají řešení

A co se cestování týče? Mám pocit, že své zážitky nedokážu dostatečně vyjádřit, protože je stále ještě zpracovávám. Stalo se toho tolik každý den. Na Sri Lance můžete být jednu chvíli na pláži, za hodinu na horách a když se necháte popovézt hrajícím autobusem o kousek dál, ocitnete se v centru města nebo taky v deštném pralese. Na cestě vás budou provázet hravé vychytralé opice a jízdu po silnici vám co chvíli zatarasí slon. Připadáte si jak v jiném světě, kde jako by neexistovala žádná pravidla. Zjistíte, že vydělat si tu nějaké peníze mnohdy stojí nemalé úsilí, a proto jste jako turisti lákáni na každém rohu a místní se snaží odhadnout, co zrovna potřebujete. Hlavně ale potkáte spoustu lidí kteří dělají to, co má opravdu smysl… Chtějí pomoci ať lidem či zvířatům a dělají to naplno a s láskou. 

S pozdravem, Verča.

(Nezávazná) zpráva pro nás…

Mám dotaz, chci se přihlásit...

Fyzio na cestách

Jedná se o nezávaznou poptávku, zasláním zprávy se ničemu nezavazujete.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Myslím to vážně!

(Nezávazný) formulář k vyplnění. Je-li v destinaci místo, je následně nutné zaplatit registrační poplatek pro potvrzení termínu.

Využíváme soubory cookies, abychom vám byli schopni nabídnout co možno nejlepších služeb. Nesouhlasíte-li s tím, žádáme vás, abyste opustili tento web.

Zráva přijata!

Děkujeme za projevený zájem.

… ozveme se, jakmile to bude možné. Tým FyzioBrandu. 💙