Registrace na rok 2023 otevřeny!

Fyzio na cestách

Barča, student Bc., 1. roč. (Srpen-Září 2022)

„Najednou jsem seděla v letadle a naprosto nadšená letěla proměnit jeden velký sen ve skutečnost.“

… už od první chvíle jsem poznávala, jaké to vlastně je, když člověk cestuje sám. Můžeš si dělat co chceš, ale zároveň co si nezařídíš, prostě nemáš. První dny byly trošku hektické. Nějaké věci mi vůbec neseděly, bylo toho na mě moc a chvilku mi trvalo, než jsem si uvědomila, že je to teď jenom na mně, jak ten měsíc využiju a jak si všechno zvládnu vykomunikovat. 

V pozorování operací jsem se úplně nenašla a byla to pro mě sice zajímavá, ale dost náročná zkušenost. Práce v Maliban rehabilitation unit mě ale moc bavila. Poznala jsem tam skvělé fyzioterapeuty, studenty z různých zemí světa a také úžasné pacienty, kteří mě kromě základů sinhálštiny naučili i spoustu důležitých lekcí o životě.

Mimo práci jsem hodně objevovala... Nádhernou přírodu, zajímavou a mně velmi blízkou kulturu, exotická zvířata, turistické i méně známé památky, snad úplně tu nejlepší kuchyni (!) a taky samu sebe. Splnila jsem si svůj dětský sen o surfování, trávila hodně času s místními lidmi, učila se o jejich tradicích a u západu slunce s nimi probrala snad všechna možná témata. Potkala jsem i pár ne moc dobrých lidí, což byla ale ve výsledku taky dobrá zkušenost. Viděla jsem nespočet nádherných míst, ze kterých se mi tajil dech, ale i míst nesmírně chudých a špinavých, kde jsem si uvědomovala zas a znovu, že opravdu nic není samozřejmost. Téměř každý den jsem se koupala v oceánu a za zvuku šumění vln pak popíjela kokosovou vodu. Měla jsem hodně času stanovit si, kde se právě teď ve svém životě nacházím a kam bych se chtěla dál ubírat, což jsem očividně potřebovala. Asi tak milionkrát jsem přehodnotila jak, s kým a kde trávím čas a uvědomila si spoustu věcí, díky kterým jsem mohla jako člověk zase vyrůst.

Taky jsem se ujistila v tom, že se nikde neztratím a že si nakonec vždycky nějak poradím. Když cestuješ sám, vlastně ani nemáš jinou možnost, ale ač to může znít jako klišé, několikrát se mi potvrdilo, že jsi prostě vždycky přesně tam, kde máš být, i když to někdy možná není to, kde být v tu danou chvíli chceš.

Mohla bych o tomhle – nebojím se vůbec říct jednom z nejlepších měsíců mého života – napsat knihu. Možná i dvě… Ale nějaké věci musíš prostě zažít… 

Proto jestli tě to volá, není na co čekat. Jsem si jistá, že ti to přinese přesně to, co právě ty potřebuješ.

S pozdravem, Barča.

Doplňující informace

Barča byla na Sri Lance pod programem Spinální jednotka po dobu 4 týdnů.

.

Srpen – Září 2022

(Nezávazná) zpráva pro nás…

Relativní články předešlých stážistů - Sri Lanka

"Nezažiješ, nepochopíš!"

Články dalších stážistů z jiných destinací

"Uf! To byla teda jízda!"

FyzioKolekce Panáčci

"Na praxi v cool triku?" Proč ne!"

4 varianty + Balíček 4v1
199 669 
2 barevné varianty, MUŽI | ŽENY
449 

Meeting - FyzioBrand

10.12. meeting FyzioBrand & Stážisté v Praze! Nepropásni.

10.12. pořádáme v Praze meeting se stážisty, kteří letos vyjeli na jeden z našich nabízených programů v Asii nebo Africe. Akce je určena všem, kteří by si rádi poslechli jejich zážitky, dojmy, zkušenosti… a případně posléze s námi šli někam zapařit. 

Více informací najdete na FB události (klikněte zde)

Mám dotaz, chci se přihlásit...

Fyzio na cestách

Jedná se o nezávaznou poptávku!

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Využíváme soubory cookies, abychom vám byli schopni nabídnout co možno nejlepších služeb. Nesouhlasíte-li s tím, žádáme vás, abyste opustili tento web.

Zpráva přijata

Děkujeme za projevený zájem.

… ozveme se, jakmile to bude možné. Tým FyzioBrandu. 💙