Nemocnice v Kandy

Kandy

<OTEVŘENO>

Nemocnice v Kandy

Minimální doba pobytu: 2-3 týdny

Cena od 550 €

Minimální doporučené vzdělání: 1. ročník (Bc.)

Program určený všem studentům, počínaje již studentům 1. ročníku (lze využít jako „povinnou praxi v nemocnici“). Cílem je zlepšit sebevědomí studenta ve svém oboru skrze cizí prostředí a zcela odlišnou kulturu.

.

Program je veden pod „supervisorem“ ve 2. největší sri lanské nemocnici v Kandy. Student bude pracovat na rehabilitačním oddělení, avšak při individuální domluvě se může podívat na různá nemocniční oddělení.

Program je určený (především) pro studenty od 1. ročníkem bakalářského studia až po magistry. Představuje skvělou příležitost, jak zlepšit své profesní zkušenosti, při práci s terapeuty a doktory ze svého oboru. Práce v neznámém prostředí v cizí zemi vás donutí se stát sebevědomějšími a vylepšit vaše profesní schopnosti.

.

Stáž probíhá za účasti „supervisora“, kterého prvně pouze pozorujete a až po domluvě nebo jeho zvážení můžete pracovat s pacienty pod jeho dohledem.

.

Očekává se od vás ochota pomoci lidem, kteří se budou nacházet v nemocnici, pochopení a respekt ke zcela odlišené kultuře i náboženství. Na rehabilitační jednotce mohou být přítomni další stážisté ze světa, a proto také vyžadujeme „týmového ducha“. 

Pracovní doba začíná po snídani na vašem ubytování. Po dobu stáže budete mít fixní rozvrh svých „session“, které byste měli následovat. Co se týče tedy doby, záleží na daném rozvrhu a také samozřejmě individuálním domluvě. 

.

Pracovní dny jsou pondělí až pátek. 

Co se týče volného času, záleží na vás, jaké plány si uděláte. Na ubytování jsou většinou stážisté z celého světa, takže se už domluvíte případně na místě s ostatními, co spolu podniknete. Okolí Kandy je oproti Galle chudší na místní úkazy, avšak záleží jenom na vás, jaké plány si uděláte… 

Stážista je ubytován u místního koordinátora (max. po 2 lidech) v pokojích s vlastním sprchou, záchodem a úložným prostorem pro své věci.

.

Strava je zajištěna pouze formou snídaní. 

Na tento program je možné využít studentských grantů nabízených univerzitami, avšak musíte si jej zařídit sami. Rádi vám zařídíme konkrétní informace, popřípadě vyplníme training agreementy s potřebnými podpisy. 

.

Je zde také možnost využít programu jako „odborné praxe“, kteří musí studenti plnit v průběhu svého studia.

 • stáž pod vedením supervisora
 • garance anglicky mluvící osoby na místě
 • pomoc se zařízením veškerých věcí před cestou, vč. grantů
 • uvítání + pick-up na letišti
 • týdenní sekce, kdy je vyhodnocován váš „progress“
 • ubytování poblíž probíhající stáže
 • garance 25+ pracovních hodin týdně
 • nahlédnutí do pravé sri lanske kultury, včetně buddhismu a hinduismu
 • strava
 • 24/7 místní podpora
 • nezapomenutelná zkušenost 😉

Fotky ze stáže:

Země programu

Sri Lanka

Počet obyvatel: 21,9 mil.

Národní jazyk: Sinhálština, Tamilština (+ anglicky hovořící)

Sri Lanka (Cejlon) je zemí 3. světa, ostrovním státem nacházejícím se pod Indií a často nazývána „Kapkou v Indickém oceánu“ pro svůj atypický tvar. Země se spoustou kontrastů, úžasných lidí a zajímavých míst k objevování. Nejrozšířenějším náboženstvím je zde budhismus.

Sri Lanka je naprosto úžasnou zemí pro cestování. Jelikož se jedná o zemi 3. světa vše je tu vskutku laciné, vč. dopravy i jídla. Sami jsme na Sri Lance byli několikrát, a proto vám velice rádi před nebo v průběhu vaší stáže poradíme, kam zajet, co vidět, co nepromeškat,… prostě uděláme vše pro to, abyste si svou stáž užili na 100% a vraceli se s úsměvem nejen na rtech, ale i na srdci.

Na Sri Lanku není povinné žádné očkování, avšak vzhledem k horším hygienickým podmínkám a také kvůli práci s lidmi je nutné mít alespoň očkování proti žloutence typu B (žloutenka typu A je výhodou, není však povinnou, ani nutnou. Konečné fázi se jedná o vaše zdraví). Dále doporučujeme se nechat očkovat proti břišnímu tyfu.

Město pobytu

Kandy

Kandy je bývalým historickým centrem Sri Lanky, kde se psaly dějiny. Stovky let bylo Kandy hlavním městem Sri Lanky, což se odráží na jeho velikosti a různým množstvím památek, které jsou rozesety po celém městě, vč. nejznámějšího chrámu, kde je uložena známá relikvie – Buddhův zub. Dokáže okouzlit svými kontrasty, spoustou marketů a neuvěřitelně bohatým množstvím pouličních fast-foodů a restaurací.

Kandy je velice zajímavým městem, vč. svého okolí. Město jako takové je dost zaměřeno na duchovno – přítomné množství chrámů a obrovská socha Buddhy shlížející na celé město z nedalekého pahorku.

Okolí Kandy je dost nabité a máte několik možností, kam se vydat:

 • Můžete vyrazit na některý z okolních pahorků a kochat se výhledy.
 • Můžete navštívit některou ze zdejších čajových továren, vč. čajových plantáží.
 • Nedaleko Kandy se nachází nejznámější botanická zahrada na Sri Lance, která je vskutku obří!
 • Pinnawala je známou turistickou atrakcí. Jedná se o sloní sirotčinec. Kousek od Kandy.
 • A další…

(Nezávazný) formulář k vyplnění.

Nejprodávanější

PODZIM 2021

FyzioKolekce Cestovatel

„Pro všechny nadšené cestovatele s duší fyzioterapeuta v sobě.“

"Sleva 10% pro studenty."

Tak ty jsi studentem? Neboj, je nám to hned jasné! Peněz není při studiu nikdy nazbyt, a proto bychom ti rádi nabídli naši 10% slevu na veškeré produkty FyzioBrandu. Lze ji uplatnit pouze 2x do roka a platí pouze na první dva produkty od každé FyzioKolekce.

Jak slevu uplatnit? 1. Zaregistruj se -> 2. napiš nám mail, vč. přiložené foto ISICu… a teď už jen čekej, až ti napíšeme, že můžeš čerpat našich slev.

Poslední úpravy: 23 ledna, 2022

Mám dotaz, chci se přihlásit...

Fyzio na cestách

Jedná se o nezávaznou poptávku, zasláním zprávy se ničemu nezavazujete.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Myslím to vážně!

(Nezávazný) formulář k vyplnění. Je-li v destinaci místo, je následně nutné zaplatit registrační poplatek pro potvrzení termínu.

Využíváme soubory cookies, abychom vám byli schopni nabídnout co možno nejlepších služeb. Nesouhlasíte-li s tím, žádáme vás, abyste opustili tento web.

Zráva přijata!

Děkujeme za projevený zájem.

… ozveme se, jakmile to bude možné. Tým FyzioBrandu. 💙