Sportovní fyzioterapie v Africe

Accra

<OTEVŘENO>

Sportovní fyzioterapie v Africe

Minimální doba pobytu: 2-3 týdny

Cena od 600 €

Minimální doporučené vzdělání: 3. ročník (Bc.)

„Rozšiřte své zkušenosti v Africe, pojeďte s námi do Ghany a pomáhejte tam společně s dalšími terapeuty a stážisty ze světa místní komunitě sportovců.“

.

Během tohoto programu si vyzkoušíte ambulantní fyzioterapii, učit „ghanský“ studenty fyzioterapie a pomáhat místním atletům s dalšími odborníky ze světa. Zcela unikátní program svou pestrostí a mobilním týmem cestujícím po okolí Accry.

Tento program je velice pestrý a požaduje už určitou zkušenost/praxi ve svém oboru, a proto je doporučován až od 2-3. ročníku bakalářského studia (záleží na jednotlivci a jeho zkušenostech). Terapie jsou určeny nejen místním atletům/sportovcům, ale i obyčejným lidem s různými funkčními problémy.

.

Stážisté pracují dvěma způsoby:

 • v ambulanci v Accře
 • jezdí po místních sportovních institucích 

.

Pro tento program je nutné, abyste byli dostatečně namotivováni a připraveni zvládat dlouhé, náročné dny. Nicméně svou výpomocí můžete velice pozitivně ovlivnit životy spousty místních, kteří si kvůli špatně dostupné zdravotní péči nemohou dovolit své problémy řešit. 

Pracovní doba je velice variabilní a liší se v závislosti na daných okolnostech a počtech pacientů. Je důležité však zmínit, že se jedná o poměrně náročnou stáž oproti dalším dostupným, jelikož v týdnu není příliš času na dělání jiných věcí. O to je však tato zkušenost intenzivnější! Navíc nebude pracovat sami, ale v týmu s dalšími stážisty z celého světa. 

.

Víkendy jsou volné a záleží pouze na vás, jak s nimi naložíte…

Ubytováni budete u místního koordinátora s ostatními účastníky programu. Pokoje jsou vybaveny sprchou a záchodem. Wi-fi není přítomna, nutná místní SIM karta. 

.

Strava je zajištěna 3x denně – snídaně, obedy, večeře. Voda zde není pitná, avšak budete mít zajištěnou vodu 24/7. 

Na tento program je možné využít studentských grantů nabízených univerzitami, avšak musíte si jej zařídit sami. Rádi vám zařídíme konkrétní informace, popřípadě vyplníme training agreementy s potřebnými podpisy. 

.

Je zde také možnost využít programu jako „povinné praxe“, kteří musí studenti plnit v průběhu svého studia. Tento program je brán jako „ambulantní zařízení“. 

 • ubytování po dobu pobytu
 • strava formou bufetu (snídaně, oběd, večeře), vč. víkendů
 • pick-up z letiště při přistání (v jakoukoli dobu)
 • zařízení samotné stáže
 • pitná voda 24/7
 • finanční podpora pro místní dobrovolnickou organizaci
 • práce s ambulantními pacienty v jedné z nejznámějších ambulancí v Accře
 • velice ochotný koordinátor, který vám se vším pomůže
 • práce s místními atlety 
 • práce v kolektivu se stážisty z celého života
 • jedinečné nahlédnutí do ghanské kultury, vč. obecně té africké
 • neomezená podpora od nás před i během vaší stáže
 • nezapomenutelná zkušenost 😉

Fotky ze stáže:

Země programu

Ghana

Počet obyvatel: 27,5 mil.

Národní jazyk: angličtina

Ghana se nachází v západní Africe poblíž Guinejského zálivu. Ghana je velice pestrým státem, který drží krok s moderní dobou, avšak na druhé straně je tady přítomný velký kontrast mezi bohatou vs. chudou populací. Má 4 velké národní parky – NP Mole, NP Digya, NP Bia a NP Kakum a spoustu dalších přírodních úkazů, které stojí zato vidět.

Co se týče bezpečnosti, je Ghana poměrně bezpečnou zemí za denního světla. V noci je kriminalita poměrně vyšší, a proto se nedoporučuje shlukovat v příliš temných uličkách a pohybovat se spíše na veřejném prostranství, nejlépe za doprovodu nějakého místního.

Neradi bychom vás tímto od vycestováním do Ghany odradili, ale jistě tušíte, že inteligence afrických lidí není na obecné úrovni evropských, a proto musíte být více obezřetní. To však na druhou stranu všude, ať už cestujete do jakékoli země „3. světa.“

Povinným očkováním je očkování proti žluté zimnici.

Hygiena v Ghaně – stejně jako v jiných afrických zemí – je na nízké úrovni, a proto se doporučuje alespoň očkování proti žloutence typu B (A výhodou), které byste stejně měli mít vzhledem k tomu, že budete pracovat s lidmi. Dále očkování proti tyfu, tetanu, případně vzteklině, když byste jezdili na venkov.

Město pobytu

Accra

Accra je typickým hlavním velkoměstem Ghany s obyvatelstvem okolo 2 mil. Hemží se rušnými ulicemi plnými troubících aut, všudypřítomnými stánkaři se zeleninou, ovocem a grilovanými rybami. Kulturně je velice pestré, avšak extra významné historické budovy zde nenajdete. Bylo totiž založeno až v 16 století. Často bývá výchozím bodem do národních parků v okolí.

Accra je charakteristická – stejně jako jiná africká města – svým ruchem, který je přítomný na každém rohu. V ulicích Accry se dělá všechno, co by vás napadlo: pije, jí, paří, prodává, „dealuje“, hraje fotbal (ten je národním sportem),…

.

Co se týče nákupů pořídíte na místních tržnicích snad prakticky všechno. Veškerý obchod se odehrává právě tam a nevíte-li zrovna rady, co a kam, zeptejte se někoho z místních.

Nedoplněno…

(Nezávazný) formulář k vyplnění.

Nejprodávanější

PODZIM 2021

FyzioKolekce Cestovatel

„Pro všechny nadšené cestovatele s duší fyzioterapeuta v sobě.“

"Sleva 10% pro studenty."

Tak ty jsi studentem? Neboj, je nám to hned jasné! Peněz není při studiu nikdy nazbyt, a proto bychom ti rádi nabídli naši 10% slevu na veškeré produkty FyzioBrandu. Lze ji uplatnit pouze 2x do roka a platí pouze na první dva produkty od každé FyzioKolekce.

Jak slevu uplatnit? 1. Zaregistruj se -> 2. napiš nám mail, vč. přiložené foto ISICu… a teď už jen čekej, až ti napíšeme, že můžeš čerpat našich slev.

Poslední úpravy: 5 února, 2022

Mám dotaz, chci se přihlásit...

Fyzio na cestách

Jedná se o nezávaznou poptávku, zasláním zprávy se ničemu nezavazujete.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Myslím to vážně!

(Nezávazný) formulář k vyplnění. Je-li v destinaci místo, je následně nutné zaplatit registrační poplatek pro potvrzení termínu.

Využíváme soubory cookies, abychom vám byli schopni nabídnout co možno nejlepších služeb. Nesouhlasíte-li s tím, žádáme vás, abyste opustili tento web.

Zráva přijata!

Děkujeme za projevený zájem.

… ozveme se, jakmile to bude možné. Tým FyzioBrandu. 💙