Terapeutické centrum

Galle

<OTEVŘENO>

Terapeutické centrum

Minimální doba pobytu: 2 týdny

Cena od 550 €

Minimální doporučené vzdělání: 2. ročník (Bc.)

Nově vzniklé terapeutické centrum v Galle si klade za cíl zlepšit ADL zdravotně postižených lidí. Jedná se především o místní ambulantní pacienty.

.

Centrum zahrnuje logoterapii, ergoterapii a fyzioterapii. Jezdí sem terapeuti z celého světa, od studentů po již pracující. Skvělá příležitost, jak prolomit jazykové bariéry!

.

Je zde také příležitost se setkat s jedním z předních neurochirurgů na Sri Lance – Nishantha Gunasekara – který vám velice rád ukáže některou z jeho operací (převážně mozku). Tato zkušenost je vskutku nezapomenutelná . Můžete zde krásně vidět opravdový rozdíl zdravotnických podmínek a možností „země 3. světa“ v porovnání s naším zdravotnictvím.

Program je především určený studentům s ukončeným 2. ročníkem bakalářského studia až po již pracující terapeuty. Je vhodná zkušenost s neurologickými a spinálními pacienty. Zkušení terapeuti dostanou své pacienty a dále s nimi mohou pracovat podle svých možností a znalostí. Studenti, kteří si tolik nevěří, mohou požádat o „supervisora“.

.

Očekává se od vás ochota pomoci postiženým lidem (kteří mimochodem budou za vaši výpomoc velice vděčni)pochopení a respekt ke zcela odlišené kultuře i náboženství. Často jsou v centru přítomní další terapeuti (fyzio, logo, ergo), a proto se od váš také očekává mít „týmového ducha“ a umět spolupracovat s ostatními.

Pracovní dny tohoto programu jsou především pondělí až pátek a v případě individuálních požadavků lze pracovat jak v sobotu, tak i v neděli. (To by byla však škoda, protože v okolí Galle toho je spousta co objevovat.) 

.

Pracovní doba je v ranních hodinách do oběda, avšak kolikrát se terapeuti zdrží i déle. Záleží vše na tom, jak se domluvíte s místním koordinátorem, popřípadě pacienty. 

.

Co se týče volného času je toho spoustu, co můžete v okolí Galle dělat. Surfování, veget na pláži, poznávání místních krás, pozorování želv? Žádný problém! Na ubytku jsou často další stážisté z celého světa, se kterými se můžete domluvit, jak svůj volný čas strávíte společně.

Ubytováni budete u místního koordinátora ve velice prostorných místnostech (max. pro 3 lidi), které jsou vybaveny sprchou, záchodem a uloženým prostorem pro vaše věci. Ubytování také disponuje velkými prostory pro scházení se s dalšími stážisty, kteří jsou u koordinátora přítomní. (Jezdí tam dobrovolníci z celého světa, ale samozřejmě záleží na situaci a konkrétním datu. V létě jich tam bývá více.)

.

Wi-fi přítomná, bez poplatků

.

Stravovat se budete v místě, kde bydlíte. V ceně programu je strava 3 denně – snídaně, obědy, večeře – formou bufetu. Z vlastní zkušenosti to zcela stačí. Vše však záleží na domluvě a při potřebě více jídla se musíte domluvit s místním koordinátorem, který vám velice rád vyjde vstříc.

Na tento program je možné využít studentských grantů nabízených univerzitami, avšak musíte si jej zařídit sami. Rádi vám zařídíme konkrétní informace, popřípadě vyplníme training agreementy s potřebnými podpisy. 

.

Je zde také možnost využít programu jako „odborné praxe“, kteří musí studenti plnit v průběhu svého studia. 

 • ubytování po dobu pobytu
 • strava formou bufetu (snídaně, oběd, večeře), vč. víkendů
 • pick-up z letiště při přistání (v jakoukoli dobu)
 • zařízení samotné stáže
 • balená voda po dobu pobytu
 • finanční podpora pro místní dobrovolnickou organizaci
 • velice ochotný koordinátor, který vám se vším pomůže
 • pozorování neurochirurga Nishantha Gunasekara při operaci mozku
 • práce v kolektivu se stážisty z celého života
 • jedinečné nahlédnutí do cejlonské kultury
 • neomezená podpora od nás před i během vaší stáže
 • nezapomenutelná zkušenost 😉

Fotky ze stáže:

Země programu

Sri Lanka

Počet obyvatel: 21,9 mil.

Národní jazyk: Sinhálština, Tamilština (+ anglicky hovořící)

Sri Lanka (Cejlon) je zemí 3. světa, ostrovním státem nacházejícím se pod Indií a často nazývána „Kapkou v Indickém oceánu“ pro svůj atypický tvar. Země se spoustou kontrastů, úžasných lidí a zajímavých míst k objevování. Nejrozšířenějším náboženstvím je zde budhismus.

Sri Lanka je naprosto úžasnou zemí pro cestování. Jelikož se jedná o zemi 3. světa vše je tu vskutku laciné, vč. dopravy i jídla. Sami jsme na Sri Lance byli několikrát, a proto vám velice rádi před nebo v průběhu vaší stáže poradíme, kam zajet, co vidět, co nepromeškat,… prostě uděláme vše pro to, abyste si svou stáž užili na 100% a vraceli se s úsměvem nejen na rtech, ale i na srdci.

Na Sri Lanku není povinné žádné očkování, avšak vzhledem k horším hygienickým podmínkám a také kvůli práci s lidmi je nutné mít alespoň očkování proti žloutence typu B (žloutenka typu A je výhodou, není však povinnou, ani nutnou. Konečné fázi se jedná o vaše zdraví). Dále doporučujeme se nechat očkovat proti břišnímu tyfu.

Město pobytu

Galle

Galle a jeho okolí je vskutku krásným místem, kam vyrazit nejen na stáž, ale i na super dovolenou. Jen samotné město dokáže okouzlit svým kontrastem – při pobřeží se to hemží více lukrativními budovami, avšak čím víc postupujete směrem do vnitrozemí, začínáte objevovat teprve tu „pravou Sri Lanku“: „Jakési domy“ stlučené kolikrát z pár prken a přikryté plechem, pouliční stánky s nepřeberným množstvím ovoce, anebo krávy jen tak se pasoucí těsně vedle silnice.

Galle má velice zajímavou historii. Za dob kolonialismu sloužilo jako přístav. Jižní část nacházející se u pobřeží je obehnána kamennými hradbami a svým historickým centrem do evropského stylu, vč. jídla a příslušných cen. Jakmile však vyjdete z této pevnosti, ocitnete se v pravém jádru „sri lanského dění“. Rušné uličky, markety, pouliční prodejce,…

V okolí Galle máte spousty příležitostí, kam vyrazit. Můžete se vydat směrem na východ a objevovat krásy tamního pobřeží, koupit se nebo slunit na jedné z nejznámějších plaží Sri Lanku – Unawatuna beach, naučit se surfovat na Banana beach, pozorovat obrovské želvy na plážích, vyrazit na safari, a další…

.

Věřte nám, že ani po měsíčním pobytu byste nestihli všechno vidět. 😍

(Nezávazný) formulář k vyplnění.

Nejprodávanější

PODZIM 2021

FyzioKolekce Cestovatel

„Pro všechny nadšené cestovatele s duší fyzioterapeuta v sobě.“

"Sleva 10% pro studenty."

Tak ty jsi studentem? Neboj, je nám to hned jasné! Peněz není při studiu nikdy nazbyt, a proto bychom ti rádi nabídli naši 10% slevu na veškeré produkty FyzioBrandu. Lze ji uplatnit pouze 2x do roka a platí pouze na první dva produkty od každé FyzioKolekce.

Jak slevu uplatnit? 1. Zaregistruj se -> 2. napiš nám mail, vč. přiložené foto ISICu… a teď už jen čekej, až ti napíšeme, že můžeš čerpat našich slev.

Poslední úpravy: 23 ledna, 2022

Mám dotaz, chci se přihlásit...

Fyzio na cestách

Jedná se o nezávaznou poptávku, zasláním zprávy se ničemu nezavazujete.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Myslím to vážně!

(Nezávazný) formulář k vyplnění. Je-li v destinaci místo, je následně nutné zaplatit registrační poplatek pro potvrzení termínu.

Využíváme soubory cookies, abychom vám byli schopni nabídnout co možno nejlepších služeb. Nesouhlasíte-li s tím, žádáme vás, abyste opustili tento web.

Zráva přijata!

Děkujeme za projevený zájem.

… ozveme se, jakmile to bude možné. Tým FyzioBrandu. 💙