Fyzio Na Cestách

Fyzioterapie je krásný obor, který se neustále vyvíjí, alespoň v Evropě... ale už jste se někdy zamysleli, jak tomu je na druhém konci světa? Co si rozšířit obzory a vydat se s námi do Asie za nezapomenutelným dobrodružstvím?

Společně s dobrovolnickou organizací Voluntair jsme vytvořili 5 programů na Sri Lance, v Ghaně a Nepálu určených všem fyzioterapeutům nebo studentům, kteří se nebojí nových příležitostí a chtějí zažít nezapomenutelné dobrodružství ve světě! Programy jsou dostupné již od 1. ročníku studia fyzioterapie.

Pozor! Pro rok 2024 jsou dostupné pouze 2 programy na Sri Lance v Galle.

(Veškeré uvedené fotky jsou z dostupných programů)

Dostupné programy (2023)

Konkrétní informace k jednotlivým programům

Formulář – vážní zájemce (prvně nás prosím kontaktujte)

Programy na rok 2024 jsou již otevřeny!

(Program běží celoročně, nejsou fixní termíny, ceny programů upraveny, více informací u jednotlivých programů)

Postup vyřízení stáže

Jednoduše, stručně

Rokem 2022 jsme spustili projekt Fyzio na cestách. Hned z jara s námi na Sri Lanku vyjeli dvě dobrodružné duše – Pája a Verča – které se vrátily nadšené, plné krásných zážitků, a tím se i odstartoval tento projekt naplno. Na léto se nám přihlásilo spousty studentů, především na Sri Lanku, bohužel většině překazil plány Wizz-air, kdy krátce před začátkem léta jim zrušil letenky a od jiných aerolinek byly už příliš drahé, aby stálo zato si je koupit. Nakonec na SL v létě vyjelo dalších 5 stážistů – 3 do terapeutického centra 2 na spinální jednotku (potvrzeno jako odborná praxe pro školu). Dále 2 studentky – Verča a Pája – odletěly na 3 týdny v srpnu do hlavního města Káthmándú v Nepálu. Verča o jejich cestě zpracovala moc pěkný článek – viz. články stážistů. Taťán jako jediná odvážlivkyně vyrazila na přelomu srpna a září do Accry – hlavní město Ghany – na 3týdenní stáž. A nakonec v říjnu ještě Barča odletěla na Sri Lanku do Galle také na 3 týdny. Většina stážistů sepsala kratičké, zato velice čtivé články o svých zážitcích, kde vypíchli pozitiva i negativa jejich pobytu.

"Nezažiješ, nepochopíš."

Články stážistů z předešlých roků

FyzioBrand & Voluntair

O projektu Fyzio na cestách

„S nástupem na vysokou ve mně rostl pocit, že s cestování bude po dobu studia tabu. Naštěstí se tomu tak nestalo! V roce 2019 jsem sám vycestoval na stáž jako student fyzioterapie 1. ročníku na Sri Lanku, kde jsem strávil nezapomenutelných 5 týdnů svého života. Byl to natolik intenzivní zážitek, kdy si člověk měl možnost dát dohromady všechny své sny a cíle, že jsem posléze, co jsem se vrátil, začal pracovat na projektu FyzioBrand (dříve FyzioCrew), vč. této nabídky programů za spolupráce dobrovolnické organizace Voluntair. Věřím, že taký to pobyt může každému změnit život a posunout ho dále! Mým cílem je poskytnout ostatním také příležitost vyjet do zahraničí a namotivovat je se nebát udělat krok do neznáma, a zažít tak něco jedinečného. Studovat budeme celý život, jako fyzioterapeuti bezpochybně, tak proč si to při studiu něčím neobohatit? Řekněte mi, kdo si takovou zkušenost může dát do svého CV? Cool! Nabízené produkty jsou otevřeny již pracujícím fyzio, avšak vyjet z nich může nakonec jen málo kdo, protože po škole už přichází na řadu jiné povinnosti a když si člověk má vzít dovolenou v práci, už si moc dobře rozmyslí, jak svůj čas využije. Sám už pracuji na full-time a mám to zcela stejně. Proto vyjet během svých studií a získat k tomu navíc ještě nějaký grant od školy beru jako ideální volbu. Navíc netvrdím, že tyto programy jsou pro každého. Nejsou. Avšak už jen to, že si čtete právě tyto řádky, vás vyčleňuje mezi ty, kteří tuto nabídku budou brát jako skvělou příležitost a bude-li to možné, využijí jí. Největším úskalím jsou z mého pohledu finance. Programy nejsou přepálené, ale určitou finanční zátěž obnáší a bohužel ne každý si je je schopen dovolit. Mrzí mě to, ale nejsem schopen s tím nic udělat. Na závěr bych chtěl ještě dodat, že moc děkujeme všem, kteří tento projekt podpořili/podpoří jakýmkoli způsobem.

.

S pozdravem, Jonáš za FyzioBrand.

Formulář – vážní zájemce (prvně nás prosím kontaktujte)

Informace pro návštěvníky webu

O projektu FyzioBrand

Vítáme vás na našem webu. FyzioBrand® je česko-slovenskou značkou působící na trhu od roku 2021. Jejím cílem je vytvářet originální produkty pro všechny fyzioterapeuty  a studenty patřící svým srdcem k fyzioterapii. Přestože na sociálních sítích příliš nevystupujeme, můžete o nás slyšet napříč Českem i Slovenskem od nemocnic, rehabilitačních zařízení, ambulancí, lázní po soukromé praxe. Společně s dobrovolnickou organizací Voluntair pořádáme několikatýdenní pobyty v zemích třetího světa.

S pozdravem, Tým FyzioBrand.

Email

info@fyziobrand.cz

e-shop@fyziobrand.cz

staze@fyziobrand.cz

Telefon:

+420 722 352 547

*volejte prosím pouze mezi 8-18 hodinou (Po-So)

Potřebujete pomoc? Zpráva pro nás:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Využíváme soubory cookies, abychom vám byli schopni nabídnout co možno nejlepších služeb. Nesouhlasíte-li s tím, žádáme vás, abyste opustili tento web.