Registrace na léto 2022 spuštěny.
"Zažij s námi nezapomenutelné dobrodružství."
"Na Sri Lanku, do Nepálu nebo Ghany?"
"Poznej fyzioterapii z jiné úhlu pohledu."

Fyzio na cestách

,,Rád cestuješ, pomáháš lidem a učíš se novým věcem? Co takhle s námi vyjet do světa, zažít nové dobrodružství a na chvíli vypadnout z tohoto systému?"

Společně s dobrovolnickou organizací Voluntair jsme pro vás vytvořili 5 programů určených fyzioterapeutům nebo studentům, kteří se nebojí nových příležitostí a chtějí zažít nezapomenutelné dobrodružství ve světě! Programy jsou dostupné již od 1. ročníku studia fyzioterapie.

.

Veškeré uvedené fotky jsou fotky ze stáží…

Sri Lanka červenec-srpen 2022 zcela obsazena! Nepál a Ghana volné. 🙂

Články našich stážistů

Názory, rady, tipy,...

Sri Lanka - Galle

Sri Lanka - Galle

„Vítání pacientů s úsměvy na tvářích a nadšení do cvičení je to, co si chci pamatovat.“

Verča, 2. roč. (Leden-Únor, 2022)

Sri Lanka - Galle

Sri Lanka - Galle

„Jestli váháš, sbal batoh a vyjeď taky! Never wait for tomorrow.“

Pája, 2. roč. (Leden-Únor 2022)

Proces zařízení programu

Základní informace před výjezdem

Nabídka stáží vznikla za spolupráce FyzioBrandu a organizace Voluntair, která zprostředkovává dobrovolnické programy po celém světě pro lidi z České republiky, kteří chtějí zažít něco nevídaného, poznat kulturu dané země a navíc pomoc ostatním pro dobrou věc.

Celkový postup je velice jednoduchý a po celou jeho dobu vám budeme k dispozici, nebudete-li si s něčím vědět rady. Navíc na Sri Lance jsme už byli a budeme vám tak schopni se všemi potřebnými věcmi pomoci!

Zaujala tě nabídka vyjet s námi na některý z výše uvedených programů? Napiš nám srkze formulář „Do světa jako fyzio!“ nnebo skrze emailovou adresu: staze@fyziobrand.cz.

Na základě tvých preferencí, vysněné destinaci, finančních možností, zkušeností, etc… vybereme společně program, který by pro tebe byl ten nejpřívětivější. 

.

Ke zvolenému programu si řekneme detailnější informace a vybereme ideální termín, kdy bys mohl(a) vyjet. (Záleží také na obsazenosti daného místa a na aktuálních pandemických podmínkách.)

.

Jsi-li student je následně vhodné, aby ses pozeptal na své alma mater o možnostech finančního příspěvku (grantu) skrze nějaký program. (Má-li vůbec škola nějaký).

Žádost o stáž vyřídíme za tebe, jakmile se dohodneme na konkrétním programu. Vše se odvíjí od dostupnosti daného zařízení a počtu obsazených míst v daném termínu. 

.

Souhlasí-li místní koordinátor s tvým příjezdem, je vyhráno. Můžeš kupovat letenky a chystat bágl!

.

Doba vyřízení:

Stáž jsme schopni zařídit do měsíce od podání přihlášky… samozřejmě čím dříve, tím lépe.

Abys mohl(a) vyjet, je nutné prvně zaplatit registrační poplatek ve výši 2400,- pro studenty (s ISIC kartou) a 3000,- pro již pracující dospělé fyzioterapeuty.

.

V této částce je zahrnuta veškerá komunikace (jak s námi, tak s koordinátory), rezervace tebou zvoleného termínu a také možnost osobního setkání s námi, kde můžeme probrat vše potřebné ohledně cesty a pobytu v dané destinaci.

.

Po zaplacení registračního poplatku a obdržení částky na náš účet, jsme schopni do 24 hodin potvrdit rezervaci programu, který je ještě potom nutné zaplatit. Jakmile je rezervace potvrzena můžeš se svým pobytem počítat na 100%!

.

Zaplacení programu je nutné udělat max. 4 týdny před odletem. V případě nemožnosti vyjet na stáž, zde platí 100% storno, tedy vrácení plné částky za zaplacenou stáž. Registrační poplatek je však už bohužel nevratný.

Po vyřízení nutných dokumentů, zaplacení reg. poplatku a samotného programu (max. 4 týdny před odjezdem) máš zelenou a nezapomenutelné dobrodružství může začít!

.

„Upřímně, sbalit si svých pár švestek a vypadnout do neznáma vyžaduje vskutku odvahu. Nemusíš se však ničeho bát. Celou dobu tady budeme pro tebe a kdyby jsi potřeboval(a) s čímkoliv pomoc, můžeš se na nás kdykoliv obrátit.“

Vysokoškolští studenti nemají  dnešní době žádný problém na stáž odjet! Většina univerzit poskytuje různé granty, které ti mohou částečně pomoc s financemi, případně pokrýt veškeré náklady. Dost záleží na tom, kdy začneš stáž vyřizovat!

.

S námi se nemusíš ničeho bát, jelikož ti se vším pomůžeme, nebo minimálně poskytneme informace, co si přes školu musíš zařídit. (Vysoké školy chtějí smlouvu s danou institucí a po skončení stáže potvrzení o jejím absolvování, popřípadě ještě nějaký motivační dopis.) Podpisy a vyplnění smluv vyřídíme za tebe.

.

Obrovskou výhodou je, že na zahraniční stáže vyjíždí úplné minimum studentů, takže šance, že stipendium dostaneš, je opravdu velká!

.

Záleží samozřejmě na vysoké škole, ale u většiny by neměl být problém spojení praktické stáže s povinnou odbornou praxí (záleží na garantovi praxe a jak se s ním dohodneš).

  • registrační poplatek
  • cena samotného programu – zahrnutá strava, ubytování a samotná stáž
  • letenka – ta v ceně programu bohužel není, ale velice rádi ti s ní pomůžeme… neboj, už bez jakýchkoli poplatků 😉
  • vízum – vše závisí na destinaci (př. na Sri Lanku se neplatí)
  • očkování – doporučení jsou se naočkovat minimálně na tyfus a žloutenku typu A (není povinné + ještě uvedeno u konkrétní stáže zvlášť)
  • kapesné – záleží už na tobě, jak hodně budeš utrácet. Co se týče ubytka a stravy, ty máš v ceně. „Teoreticky nemusíš už utratit ani korunu.“

… takovou větu někdy slýcháme taky.

Chápeme, že nabízené stáže nejsou zrovna 2x lacinou záležitostí, ale věřte nám, že peníze, které za svou stáž dáte nebudou v žádném případě promrhané. To, co tam zažijete, co uvidíte si s sebou ponesete již po zbytek svého života. Navíc pomůžete lidem, kteří vaši pomoc doopravdy potřebují a jinak by si ji nemohli dovolit. Na nějaký čas se stanete jedním z místní komunity a budete žít jejím životem. Jedná se o jedinečnou a nezapomenutelnou příležitost, kterou možná už nikdy, až budete v práci, až budete mít rodinu a spousty jiných povinností a starostí nebudete moc zakusit. Chápeme, že se jedná o poměrně velkou finanční částku, ale zkuste ji vnímat jako investici do sebe sama a věřte nám, že některé věci popsat prostě nejdou a sami budete tvrdit to samé, až se vrátíte. My sami jsme již na některé ze stáží byli, a proto moc dobře víme, jaký potenciál pro kteréhokoli jedince může mít. 💙

… velice častá otázka. 

Nemáte se čeho bát, ba naopak to berte jako příležitost pro rozvoj své angličtiny. Každý s minimální úrovní B1 se rozhodně neztratí! „Supervisoři“/koordinátoři jsou zvyklí na lidi, kteří nedisponují „nějak extra dobrou angličtinou“. Pokud nebudete příliš ostýchavý, vždy se nějak dorozumíte. 😉

(Nezávazná) zpráva pro nás…

Jonáš

"Nezažiješ, nepochopíš!"

„S nástupem na vysokou ve mně rostl pocit, že s cestování bude po dobu studia tabu. Naštěstí se tomu tak nestalo!
Před dvěma roky jsem sám vycestoval na stáž jako student fyzioterapie 1. ročníku na Sri Lanku, kde jsem strávil nezapomenutelných 5 týdnů svého života. Tato zkušenost mě vedla k vytvoření tohoto projektu. Věřím, že takýto pobyt může každému změnit život a posunout ho dále! Mým cílem je poskytnout ostatním také příležitost vyjet do zahraničí a namotivovat je se nebát udělat krok do neznáma, a zažít tak něco jedinečného. „Nezažiješ, nepochopíš!“ 😉

(Nezávazný) formulář k vyplnění. Je-li v destinaci místo, je následně nutné zaplatit registrační poplatek pro potvrzení termínu.

Poslední úpravy: 4 května, 2022

Mám dotaz, chci se přihlásit...

Fyzio na cestách

Jedná se o nezávaznou poptávku, zasláním zprávy se ničemu nezavazujete.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Myslím to vážně!

(Nezávazný) formulář k vyplnění. Je-li v destinaci místo, je následně nutné zaplatit registrační poplatek pro potvrzení termínu.

Využíváme soubory cookies, abychom vám byli schopni nabídnout co možno nejlepších služeb. Nesouhlasíte-li s tím, žádáme vás, abyste opustili tento web.

Zráva přijata!

Děkujeme za projevený zájem.

… ozveme se, jakmile to bude možné. Tým FyzioBrandu. 💙